تاريخچه:

گسترش علم و فن آوری در جهان پویای کنونی مستلزم فراهم نمودن شیوه های متنوع فراگیری علم و دانش در جوامع انسانی است.برنامه های چشم انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران و به دنبال آن سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش عرصه آموزش فنی و حرفه ای در کشور، نیازمند تطبیق پذیری این آموزشها با تغییرات نوین جهانی در زمینه های جدید آموزشی است و این مهم جز با بازنگری در ساختار و یا ایجاد عرصه های جدید آموزشی در پیکره دانشگاه ها محقق نخواهند شد.

دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تحقق برنامه ها و اهداف کلان آموزش عالی کشور در منطقه، اقدام به استقرار مجموعه ای نظام مند تحت عنوان آموزشکده فنی و حرفه ای سما نمود که به طور مستقیم زیر نظر ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت است.

 

اهداف:

برنامه مقطع کاردانی پیوسته کاربردی بر اساس نیاز کشور با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری هایی که در این مقطع صورت پذیرفته، تهیه و تدوین شده است.

 

اهداف آموزشهای کاردانی عبارتند از:

1. گسترش و اعتلای دانش و پژوهش در کشور

2. ارتقای شاخص های کمی و کیفی

3. حفظ منزلت اجتماعی آموزشهای کاربردی

4. فراهم سازی زیر بنای مناسب برای ایجاد و انتقال تکنولوژی

 

دانشکده فنی و حرفه ای سمای کازرون وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در سال 1383 با تاسیس 3 رشته ساختمان،الکترونیک و الکتروتکنیک شروع به کار کرد و اینک پس از گذشت حدود 12 سال تلاش مستمر مدیران، دست اندرکاران و کارمندان دلسوز و پرتلاش این مجموعه، ضمن افزایش تعداد رشته های فعال به 9 رشته، این دانشکده دارای ساختمانی به مساحت 4800 متر مربع و در 4 طبقه است که در زمینی به مساحت 5 هکتار ساخته شده است.

 

آموزشى و آزمايشگاهى:

دانشکده فنی و حرفه ای سمای کازرون با آزمايشگاهها و کارگاه های مجهز کامپيوتر، برق، معمارى، گرافیک، کارگاه ترسيم فنى، سيستم مکانيزه ثبت نام،کارگاههاى مختلف نقشه بردارى و نقشه کشى، کتابخانه اى مشتمل بر 10000 جلد کتاب توانسته خدمات بسيار ارزنده اى را به دانشجويان ارائه نمايد. دانشجويان اين دانشکده نيز توانسته اند در زمينه هاى مختلف علمى، پژوهشى، فرهنگى و ورزشى به موفقيت هاى چشم گيرى در سطح  منطقه و کشور دست يابند.

آخرین اخبار و اطلاعیه های سازمان سما

خبرخوانیافت نشد

تصویر روز

Publication1.jpg

آدرس دانشکده

کيلومتر 5 جاده کازرون - بوشهر، ضلع غربي دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده فني و حرفه اي سما

071-42237842
071-42243457

لینک های مفید3

 
 

لینک های مفید2

لینک های مفید 1